Avaleht
/
Sündmused
/
LGBTQ+ teemad Eesti meedias

LGBTQ+ teemad Eesti meedias

Kuupäev:
26.11.2023
Koht:
Telliskivi Loomelinnakus
Aadress:
Telliskivi 60a-5
Vaata kaardil

Kutsume Eesti ajakirjanikke, toimetajaid, ajakirjandustudengeid ja blogijaid 6-tunnisele koolitusele, mis on pühendatud kirgi kütvatele ja tundlikele teemadele meedias ja blogisfääris.

Koolitus toimub Tallinnas pühapäeval, 26. novembril kell 12.00-18.00 Telliskivi Loomelinnakus  (Telliskivi 60a-5). Koolitus viiakse läbi eesti- ja venekeelsetele osalejatele.

Millest koolitus räägib?

Viimastel aastakümnetel on Eesti meedias ja blogimaailmas suurenenud LGBT-inimeste nähtavus. Kuna ajakirjanduse erialateaduskonnad arutavad identiteedi ja soolise mitmekesisuse küsimusi harva, võib puududa kirjutajatel nende teemadest täpsem ülevaade ning uudislugude neutraalse kajastamise asemel jäävad kõlama hetero- ja cis-normatiivsed hoiakud.

Meie koolitusspetsialistid arutavad osalejatega konkreetseid juhtumeid eesti- ja venekeelsest meediast, mõtisklevad olemasoleva keelekasutuse ja päritolu üle, saavad teada, miks näiteks mõiste “homoseksualism” on asendatud neutraalsema sõnaga “homoseksuaalsus”, mis on “mittebinaarne sooidentiteet” ja mida silmas pidada mittebinaarsetest inimestest kirjutades. Näitame, kuidas erinevate identiteetide teadvustamine ja tunnistamine võib osutuda kaasaegses meedias võidustrateegiaks.

Koolituse töökeeleks on eesti keel, kuid konkreetsete juhtumitega tegelemiseks luuakse 2 keelerühma (eesti- ja venekeelne). Kui osalejal on raskusi eesti keelega, saame pakkuda tõlke vene keelde.

Mis on koolituse eesmärgid?

Selle koolituse eesmärk on teavitada ajakirjanike ja blogijaid LGBTQ-inimesi puudutavast kaasaegsest õigekeelest ning laiemat mõistmist ühiskonna mitmekesisusest.

Kes on koolitajad ja korraldajad?

Koolitust viivad läbi kogenud spetsialistid Eeva Koplimets (Eesti LGBT Ühing) ja Olga Gerassimenko (OÜ Gerro, Eesti Seksuaaltervise Liit).

Eeva Koplimets on Eesti LGBT Ühingu koostööametnik. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli sotsiaaltöö eriala ja juhib ühingu nõustamismeeskonda. Ta on olnud koolitaja Eesti Seksuaaltervise Liidus ja töötanud erivajadustega inimestega. Eeva huvi ja kirg on inimesed oma mitmekesisuses.

Olga ehk Ljoška Gerassimenko on seksuaalhariduse koolitaja ja juhatuse liige Eesti Seksuaaltervise Liidus, Ida-Euroopa ja Kesk-Aasia koordinaator LGBTI-kristlike gruppide Euroopa Foorumis, vestlusanalüüsile spetsialiseerunud üldkeeleteaduse uurija. Olgale meeldib õpetada jõustavat lähenemis ja 2016. aastal õpetas ta Moldova ajakirjanikele inimeste ja kogukondade jõustamist diskriminatsiooni dokumenteerimisel.

Koolitust korraldab kultuuriprojekt Q-Space.

Kuidas osaleda?

Palume teil täita registreerimisvormi, vastame teile 1-2 tööpäeva jooksul. Kandideerimise tähtaeg on esmaspäev, 20. november 2023.

Kuupäev, kellaaeg ja tingimused:

Pühapäev, 26. november 2023 kell 12-18 Telliskivi Loomelinnak  (Telliskivi 60a-5).

Osalemine on tasuta ning kestab 6 tundi. Koolituse ajal pakutakse sooja sööki ja kohvipause.

Küsimuste korral kirjuta meile aadressil info.qspace@gmail.com.