Avaleht
/
Sündmused
/
2. juunil toimub Narvas festivalil “Kõik õpivad” Hollandi LGBTQ+ lühifilmide "Dutch Courage" linastus ja vestlusring

2. juunil toimub Narvas festivalil “Kõik õpivad” Hollandi LGBTQ+ lühifilmide "Dutch Courage" linastus ja vestlusring

Kuupäev:
2. juunil, 17:00-20:00
Koht:
VitaTiim
Aadress:
Tuleviku 7, Narva
Vaata kaardil

Hollandi LGBTQ+ lühifilmid Dutch Courage

Holland on LGBTQ+ õiguste mõttes üks progressiivsemaid ja liberaalsemaid riike maailmas, paiknedes kõrgel kohal ka ILGA koostatud võrdõiguslikkuse indeksis. 

Esimese riigina maailmas hakkas seal 2001. aastal kehtima abieluvõrdsus ja üle 90 protsendi hollandlastest toetab samasooliste abieluõigust. Amsterdami teatakse kui üht maailma LGBTQ+ sõbralikumat linna. Lisaks geibaaridele, saunadele, hotellidele ja infokeskusele Pink Point asub seal II maailmasõjas hukatud homoseksuaalide mälestuseks rajatud monument, mis valmis aastal 1987.

Need on uhked saavutused, kuid kas see tähendab, et Hollandist on saanud kõigi LGBTQ+ inimeste paradiisisaar või leidub jätkuvalt probleeme ja muresid, millele rohtu otsida? LGBTQ+ kogukond on kirju. Millal võime rääkida sellest, et kõigi sinna kuuluvate inimeste hääled on võrdselt kuuldavad ja arvesse võetud?

Uuri selle kohta meie filmiüritusel Dutch Courage!

Ajakava

TASUTA

Kui olete ajakirjanik, kes on huvitatud linastusest kirjutamisest, palume taotleda oma pressi akrediteerimist aadressil info@q-space.ee hiljemalt 30.05.2024