Hollandi LGBTQ+ lühifilmid Dutch Courage

Nova, Luca Meistrid, 2021, 10 min; Sõber, Niels Bourgonje, 2015, 11 min; Korraga poiss ja tüdruk, Lara Aerts, Madalmaad, 2020, 7 min; Küllap peate seda argpükslikuks, Tom Bakker, 2021, 11 min; BEȘ, Ayla Çekin Satijn, 2021, 7 min; Kui miski pole nii, nagu tundub, Evan Hobers, 2019, 14 min; Kasupere, Jordi Wijnalda, 2021, 13 min; Sooga tantsides, Jorinde Hol, 2021, 3 min; Lühike säärelihas, Victoria Warmerdam, 2019, 13 min

Kõik filmid on hollandi keeles inglis-, eesti- ja venekeelsete subtiitritega.

Hollandi LGBTQ+ lühifilmid Dutch Courage

Hollandi LGBTQ+ lühifilmid Dutch Courage


1. Nova, Luca Meistrid, 2021, 10 min
Kui Nova toob oma oma väikese õe jalgpallitrenni, vahetab ta pilgu uue treeneri Nadiaga. See pilguvahetus jätab ta tundma midagi mida ta ei suuda sõnastada…

2. Sõber, Niels Bourgonje, 2015, 11 min.
Kui endine armsam palub noormehel talle HIV-testi ajal toeks olla, näeb ta võimalust selgusele jõuda, kas neil on veel võimalik lepitust leida.

3. Korraga poiss ja tüdruk, Lara Aerts, Madalmaad, 2020, 7 min.
Lühidokumentaal intersoolisest lapsest nimega Wen Long. 9-aastane Wen Long on väga õnnelik, et vanemad on andnud talle vabaduse otsustada, kas elada poisi või tüdrukuna. See ei ole aga alati lihtne.

4. Küllap peate seda argpükslikuks, Tom Bakker, 2021, 11 min.
1970. aastal püüavad kaks noormeest sõjaohvrite mälestamise päeval protestida geide diskrimineerimise vastu. Vahetult enne ja pärast aktsiooni saavad selgeks nende kahtlused, hirmud ja vankumatud veendumused.

5. BEȘ, Ayla Çekin Satijn, 2021, 7 min.
Kui noor lesbist türklanna peab naasma oma kodulinna, et osa võtta oma lapsepõlvesõbra traditsioonilisest Türgi pulmast, kardab naine, et kogukond keerab talle selja. Nähes taas oma nelja vana sõpra, märkab ta, et hoopis temas peituvad kõige tugevamad eelarvamused.

6. Kui miski pole nii, nagu tundub, Evan Hobers, 2019, 14 min.
Anne Chris ei saa öösiti und, sest teda närib kahtlus. Tal on tunne, et ei kuulu oma sünnikehasse, aga pole kindel, kas sooline üleminek probleemi lahendaks. Ta kardab, et ei tunneks end ka pärast seda iseendana. Saame osa mõtete ja tunnete virvarrist, millega ta rinda pistab.

7. Kasupere, Jordi Wijnalda, 2021, 13 min.
Kasupere püüab nautida viimast ühist hommikut, enne kui nende idüll paratamatult lõhutakse.

8. Sooga tantsides, Jorinde Hol, 2021, 3 min.
Meie ühiskond on äärmiselt binaarusesse süvenenud, me mõtleme nais- ja mees-kastides, kuid kõik selliste terminitega ei samastu. Selles lühidokumentaalis kuuled mitut mittebinaarset inimest rääkimas oma kogemustest ning nende nägemusest soost. Saades juhatust nende häältest ning voolavast joonetööst, õpid, mida see termin neile tähendab. 

9. Lühike säärelihas, Victoria Warmerdam, 2019, 13 min.
 
“Lühike säärelihas” on absurdistlik must komöödia Andersist. Anders on teistsugune, kuid seda ta ei tea. Jah, ta on ka gei, aga see pole loo mõte. On ühtlasi üks asi, mida teised näevad, kuid tema mitte.

Treiler ja pildid

Arutelu

Pärast filmide linastust toimub arutelu publikuga inglise või eeesti keeles.

Moderaatoriks on õpetaja ja haridusprojektide eestvedaja Mikhail Mogutov.

Suhtluskeel on inglise ja/või eesti keel.

Sissepääs tasuta

Kui olete ajakirjanik, kes on huvitatud linastusest kirjutamisest, palume taotleda oma pressi akrediteerimist aadressil info@q-space.ee hiljemalt 30.05.2024

No items found.