Avaleht
/
Uudised
/
LGBTQ-vaenu vastasel päeval toimub Tammsaare pargis meeleavaldus

LGBTQ-vaenu vastasel päeval toimub Tammsaare pargis meeleavaldus

Reedel, 17. mail tähistab Q-Space’i organisatsioon rahvusvahelist homo-, bi- ja transvaenu vastast päeva meeleavaldusega Tallinnas Tammsaare pargis. Meeleavalduse eesmärkideks on parandada LGBTQ inimeste nähtavust kultuuris ja ühiskonnas, tugevdada kogukonda ning tõmmata tähelepanu kvääri hariduse ja kvääride paikade kättesaadavuse probleemidele Ida-Virumaal. 

“IDAHOBIT on päev, mis meenutab meile kõigile, et võitlus võrdõiguslikkuse ja aktsepteerimise eest on jätkuv. See üritus ei ole lihtsalt meeleavaldus, vaid ka ühine tähistamine, mis tugevdab solidaarsust ja ühtekuuluvust. Kutsume meiega kõiki sellel päeval ühinema, et näidata tuge meie kogukonna liikmetele nii Eestis kui ka üle maailma,” kommenteeris Q-Space’i üks asutajatest Gulya Sultanova. 

Esimest rahvusvahelist LGBTQ-vaenu vastast päeva (IDAHOBIT) tähistati 2005. aastal ning seda on ametlikult tunnustanud mitmed riigid, kohalikud võimud ja rahvusvahelised institutsioonid. Kuupäevaga tähistatakse Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) otsust 1990. aastast, millega eemaldati homoseksuaalsus rahvusvahelisest haiguste klassifikatsioonist.

Q-Space’i näol on tegemist kultuuriprojektiga Eestis, mis on pühendatud LGBTQ+ kogukonnale ja inimõigustele. Projekti raames korraldatakse igal kuul LGBT+ teemadega seonduvaid filmilinastusi, arutelusid, seminare ja muidki üritusi. 

Meeleavaldus leiab aset reedel, 17. mail kella 17.30 – 18.30 Tallinna kesklinnas Tammsaare pargis ning toimub eesti, vene ja inglise keeles. 

Samal päeval tähistab kohvik Botik oma sünnipäeva ja hooaja algust, pakkudes külalistele suurepärast muusikat, toitu ja jooke. Alates kell 17.30 on üritusele oodatud kõik pered, nii vikerkaarepered, kui tavalised et nautida õhtut täis lõbusaid tegevusi, nagu kiire sõprade leidmise sessioon, lastenurk ja artistide live- esinemised. Kohapeal saab nautida hõrgutisi kohviku hooaja avamiselt ning sissepääs on tasuta kuni kella 21:00.

Pressifoto

Instagram
Facebook

Telegram

No items found.