Avaleht
/
Sündmused
/
Q-Space Festival Narva
/
Film “Lola mere ääres” ja vestlusring transinimeste aktsepteerimisest

Film “Lola mere ääres” ja vestlusring transinimeste aktsepteerimisest

Laurent Micheli, Belgia, Prantsusmaa, 2019,90 min.

Film “Lola mere ääres” ja vestlusring transinimeste aktsepteerimisest

Just siis kui 18-aastane transsooline Lola (Mya Bollaers, oma esimeses rollis) saab teada et ta saab lõpuks soovahetusoperatsioonile minna, sureb tema ema, kes oli tema ainuke rahaline tugi.

Austades ema viimast soovi, lähevad Lola ja temast võõrandunud isa Philippe (Benoit Magimel) reisile Belgia rannikule, kus õpivad üksteise kogemuste kaudu uuesti oma perekonna ajalugu tundma, saades nii võimaluse oma keerulist minevikku lõpuks üksteisega jagada ja proovida sellega rahu teha.

Belgia režissöör Laurent Micheli uurib vihatunnet ja paljastab tavatul moel karme tõdesid. Micheli süveneb konfliktsesse suhtesse transsoolise tütre ja tema isa vahel, kes ei tule oma emotsioonidega toime ja on tütart alati tõrjunud, suutmata leppida oma poja kaotamisega. Suurepärase näitlejapaari abiga loob režissöör autentse energia ja toob vaatajani selle suhte kogu keerukuse.

Treiler ja pildid

Arutelu

Filmile järgneb vestlusring transinimeste aktsepteerimisest

Sara Arumetsa

Sara Arumetsa on Tallinna Ülikooli nooremteadur ja doktorant. Oma doktoritöös uurib ta sotsiaalset õiglust edendavate liikumiste ja ühiskondlikke normide omavahelisi suhteid, keskendudes eeskätt trans-õiguste liikumisele ja loomade eestkoste liikumisele. 
Aktivistina seisab Sara LGBT+ inimeste terviseõiguste eest.

Moderaator Sasha Milyakina

Sasha Milyakina, PhD, on semiootika teadur Tartu Ülikoolis, kunstnik ja kväär aktivist. Ta tegeleb Q-Space'i sotsiaalmeediaga ja juhib Tartus asuvat LGBTQ+ kogukonnakeskust "Peemot". Kvääri inimesena näeb ta oma elueesmärki marginaliseeritud kogukondade toetamises ja nende õitsengu edendamises.

Piletid

Täispilet 5€.
Sooduspilet 4€:
õpilastele, tudengitele, pensionäridele ja ajateenijatele dokumendi esitamisel.
Pileteid saab osta 15-20 minutit enne sündmuse algust Narva kunstiresidentuurist või elektrooniliselt Fienta leheküljelt selle lingi kaudu.

Pagulased päritoluriigist olenemata saavad festivali üritustel osaleda tasuta.
Pagulase reisidokument palun esitada kassas.

Ajakirjanikel, kes soovivad kajastada Q-Space Festivali või sellel linastuvaid filme, on võimalik taotleda pressiakreditatsioon.

No items found.