Avaleht
/
Sündmused
/
Q-Space Festival Narva
/
Film “Blue Jean” ja arutelu LGBTQ+ teemadest koolides

Film “Blue Jean” ja arutelu LGBTQ+ teemadest koolides

Georgia Oakely, Suurbritannia, 2022, 97 min

Film “Blue Jean” ja arutelu LGBTQ+ teemadest koolides

Thatcheri konservatiivne valitsus võttis 1988. aastal Suurbritannias vastu määruse, mis seadis geid ning lesbid samale pulgale pedofiilidega ning keelas avalikes kohtades homoseksuaalsuse “propageerimist”. Esimestena langesid sellele järgnenud homofoobsete meetmete ohvriks kehalise kasvatuse õpetajad. Jean on sunnitud elama kaksikelu. Tööl hindavad teda kõrgelt nii tema õpilased kui kolleegid, aga nädalavahetuste õhtuid veedab ta koos tüdruksõbra Viviga Newcastle’i kvääriklubides. Kui ta siis ühes lesbibaaris enda õpilast kohtab, kerkib tema varjatud elult saladuseloor.

“Blue Jean” on Briti režissööri Georgia Oakley debüütfilm. Tema ning filmi “Päiksepõletus” (2022) režissöör Charlotte Wells on Briti kinokunsti uue põlvkonna säravad esindajad. “Blue Jean” pälvis Veneetsia Filmifestivali Autoripäevade kõrvalprogrammis publiku lemmiku tiitli. See linastus Rotterdami Filmifestivalil ning veel mitmed festivalid on selle valinud oma programmi heitmaks valgust sotsiaalsele silmakirjalikkusele ning sallimatusele ühiskonnas. Ka 2023. aasta Festhearti filmifestivalil Eestis tunnustati “Blue Jeani” publiku lemmiku tiitliga. Paremate aegade ootuses kulgeb see identiteediteemasid lahkav ajastutruu draama New Orderi muusika rütmis, jalas lõhkised teksased, helkides sini-punases valguses.

Treiler ja pildid

Arutelu

Filmile järgneb arutelu kväär-teemadest Eesti koolides

Eduard Odinets

Riigikogu liige (Sotsiaaldemokraatlik Erakond), Riigikogu LGBT+ kogukonna toetusrühma esimees.
Riigikogu õiguskomisjoni esimees, üks abieluvõrdsuse seaduse eestkõnelejaid.

Mikhail Mogutov

Õpetaja ja õppenõustaja, samuti noorsootöötaja ja haridusprojektide juht. Omab bakalaureusekraadi psühholoogias ja hiljuti lõpetas teadusmagistri hariduse valdkonnas Hollandis ning naasis tagasi Narva. Mikhail näeb erinevate, sealhulgas vastuoluliste ja tundlike küsimuste lahendust dialoogis. Arvab, et inimeste vahel tuleb sildu ehitada, mitte müüre püstitada.

Jekaterina Smirnova 

Vabaühenduse VEK LGBT juht, HIV+ inimestele suunatud psühhosotsiaalsete programmide koordinaator EHPV-s ja EHPV koolituskeskuse eestvedaja, sotsiaaltöötaja, täiskasvanute koolitaja, teismeliste seksuaalkasvatuse programmi juht, mitmete seminaride ja koolituste läbiviija. 

Jekaterina keskendub oma töös alati kogukonna vajadustele ja hoiab kätt uuemate arengute pulsil.

Moderaator Masha Pryven

Masha Pryven on üles kasvanud Ukrainas Luhanskis ja õppinud Kiievis ning USA-s. Ta on peamiselt fotograafina tegutsev kunstnik ning kasvataja. 

Oma töös uurib ta avaliku- ja erasfääri suhet ning tunneb huvi koostöö ja kaasautorluse eri vormide vastu.

Piletid

Täispilet 5€.
Sooduspilet 4€:
õpilastele, tudengitele, pensionäridele ja ajateenijatele dokumendi esitamisel.
Pileteid saab osta 15-20 minutit enne sündmuse algust Narva kunstiresidentuurist või elektrooniliselt Fienta leheküljelt selle lingi kaudu.

Pagulased päritoluriigist olenemata saavad festivali üritustel osaleda tasuta.
Pagulase reisidokument palun esitada kassas.

Ajakirjanikel, kes soovivad kajastada Q-Space Festivali või sellel linastuvaid filme, on võimalik taotleda pressiakreditatsioon.

No items found.